Saules giesme.jpg

 

FOTOGRAFIJŲ PARODA "PRADŽIA"

Rokiškio viešoji biblioteka (Nepriklausomybės a.16)

Lapkričio 23 - gruodžio 25 d. 

Parodos pristatymas gruodžio 3 d., 17 val.

 

Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje atidaryta fotomenininkės kraštietės Giedrės Rein paroda „Pradžia“, žavinti užburiančiais saulėtekio vaizdais.   

„Stebiuosi gamta - amžinu įkvėpimo, grožio ir išminties šaltiniu. Tai mano mokytoja, globėja, motina, žiniuonė, įkvėpėja. Žaviuosi jos gebėjimu nenuilstamai kurti harmoniją. Fotografavau saulėtekius, norėdama parodyti, kaip gamta moka atgimti, kaip ji skleidžia energiją,“, - jautriai apie fotografijas kalbėjo menininkė G.Rein. Kiekvienai nuotraukai ji sukūrė eiles. Parodos atidaryme jas skaitė, siūlydama susirinkusiems spėti, apie kurį darbą kalbama.  

 

Video: Kęstutis Varnas, www.vfs.lt

Muzika ir vokalas: Agnė Dragūnaitė

Eilės: Giedrė Rein

***

 

Gamta – amžinas įkvėpimo, grožio ir išminties šaltinis. Tai mano mokytoja, globėja, motina, žiniuonė, įkvėpėja. Žaviuosi jos gebėjimu nenuilstamai kurti harmoniją.  

Rytais, brėkštant aušrai, tekant saulei, visa, kas gyva, laukia dienos pradžios. Laukimas pilnas tylos ir nuoširdaus atsivėrimo viskam, kas bus. Tai lyg misterija, kurios metu galima pajausti pasaulio sutvėrimo, gyvybės, grožio ir jėgos paslaptį. Pradžios, pabudimo, naujumo, vilties stebuklas, išgyventas širdyje tekant saulei, ir dabar – žiūrint į nuotraukas, žadina vidinę jėgą, viltį, gerumą ir tikėjimą. Tikėjimą, kad mes, žmonės, savo prigimtimi esame būtybės, sklidinos vidinės šviesos, gerumo, švelnumo ir šilumos, stiprūs ir trapūs vienu metu, laikini savo būtyje ir amžini savo siela.

Tai sakralumo akimirkos, pilnos atsivėrimo, meilės ir besąlyginio dėkingumo.  Atsinaujinti, pabusti, įsikvėpti, tikėti - tai didžiulė dovana kiekvienam sau. Ypač to reikia dabar, kai už lango retai matome saulę, šalta, drėgna, liūdna gamtoje, o dažnai – ir mūsų gyvenimuose.

Šiomis nuotraukomis noriu pakviesti jus pajusti, išgirsti, pamatyti, prisiminti, kad mūsų širdies pasaulis yra sklidinas šviesos, gausos, gerumo, meilės, malonės. Jis visada yra mumyse ir šalia mūsų. Tereikia nors akimirkai stabtelti, pakelti akis nuo kasdienybės, giliai įkvėpti šviesos ir iškvėpti visas negandas. Ir tuomet pamatysime, kiek daug neišsemiamos energijos yra gamtoje, būtyje, mūsų širdyje, ir jų sąjungoje.  Linkiu visiems šios parodos lankytojams pasisemti šviesos, šilumos ir vilties kiekvienai dienai. 

Giedrė Rein 

 

*** 

Yra dalykų, kurių negalime perduoti žodžiais, tiesiog negalime. Bet galime perduoti vaizdais – tai juk senesnis bendravimo būdas. Galima daug pasakoti apie tai, ką matome nuotraukose: dalis bus apie save, dalis apie autorių, o dalies niekaip negalėsime pasakyti žodžiais. Pastaroji dalis ir yra stebuklas – kai galime pajusti, galime suprasti be žodžių. Ant šių sienų kabo dienoraštis… Ir kiekvienas savaip jį gali perskaityti. 

Aušra

Vardas  Straipsnio komentarų skaičius: 3
Tekstas
Security code
Apsaugos kodas